LVI-alan tuotteet ja tarvikkeet 2025-2026 (2027-2028)

Informasjon

Åpen anbudskonkurranse
17.02.2025 15.49 (GMT+01:00)
13.03.2025 11.00 (GMT+01:00)

Innkjøper

Hyvinkään kaupunki Hyvinkään kaupunki
Jyrki Ojennus Jyrki Ojennus
PL 86
05801 Hyvinkää
Finland

Dato for innlevering er passert

Kort beskrivelse

Hyvinkään kaupunki pyytää tarjoustanne LVI-alan tuotteista ja tarvikkeista tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti. Kyseessä on puitejärjestely. Tarjouspyyntö on jaettu kahteen (2) eri osa-alueeseen:

- LVI-alan tuotteet ja tarvikkeet noutomyyntinä

- LVI-alan tuotteet ja tarvikkeet toimitusmyyntinä

Tarjouspyyntö koskee viemäriputkien osalta kiinteistöviemäriputkia, mutta ei maahan asennettavia viemäriputkia.

Sopimustoimittajiksi valitaan kummassakin osakokonaisuudessa (kohderyhmässä) vähintään kolme (3) tarjoajaa. Jos hyväksyttävissä olevia tarjouksia on vähemmän kuin kolme (3), voidaan valita vähemmän kuin kolme (3) tarjoajaa.

Hankinnan ratkaisuperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus osa-alueittain. Laadulliset vaatimukset on esitetty tarjouspyynnön soveltuvuusvaatimuksissa ja kriteereissä, jotka tarjoajan tulee täyttää. Vertailuperusteena on tarjouksen kokonaishinta osa-alueittain. Edullisimman kokonaishinnan osa-alueittain antanut tarjoaja saa tarjousvertailussa 100 pistettä.

Hankintapäätöksen tekee Hyvinkään kaupungin hallinto- ja toimintasäännön mukaan kelpoinen taho.

Filer (klikk på filnavn for å laste ned)

Tittel Størrelse
JYSE_Tavarat_2014_huhtikuu_2022.pdf 227 KB
ALENNUSPROSENTTITAULUKKO, LVI-alan tuotteet ja tarvikkeet.xlsx 12 KB
TarjouspyyntoRaportti543416.pdf 5,87 MB
LVI-alan_tuotteet_ja_tarvikkeet_2025-2026__20.pdf 371 KB
Liite 2 Alihankkijaluettelo.xls 35 KB

Mercell Norge AS

Del av Mercell-gruppen, en av Europas ledende leverandører av elektroniske anbudsverktøy og informasjon mellom innkjøpere og leverandører i det profesjonelle markedet.

Kontakt oss

Klikk her for å gå til support

+47 21 01 88 05