Logg inn
Tilgang til anbud
Kontakt oss
21 01 88 05
Norge
Danmark
Deutschland
Eesti
Latvija
Lietuva
Norge
Polska
Russia
Suomi
Sverige
World
UK & Ireland
USA
Nederland
България
Norge
Danmark
Deutschland
Eesti
Latvija
Lietuva
Norge
Polska
Russia
Suomi
Sverige
World
UK & Ireland
USA
Nederland
България
Kontakt oss
Logg inn
Toggle navigation
Support
Søk anbud
Nettsiden
Anbud
Kuusamon keskuskeittiön patahankinta
Informasjon
Kunngjøringsskjema
 
Anbudstype
Prosedyre
Åpen anbudskonkurranse
Forventet publiseringsdato
Forventet tilbudsfrist
Publiseringsdato
09.03.2021 15.54 (GMT+01:00)
Tilbudsfrist
24.03.2021 11.00 (GMT+01:00)
Spørsmålsfrist
Anbefalt dokumentfrist
Aksepterer parallelle tilbud
Nei
Aksepterer alternative tilbud
Nei
Innkjøper
Oppdragsgiver
Kuusamon kaupunki
Kuusamon kaupunki
Avdeling
Kontakt
Jyrki Oikarinen
Jyrki Oikarinen
Adresse
Keskuskuja 6, PL 9
93601
Kuusamo
Finland
Org.nr.
0186418-5
Nettside
www.kuusamo.fi
Dato for innlevering er passert
Kort beskrivelse
Kuusamon kaupungin yhdyskuntatekniikan toimiala pyytää tarjoustanne Kuusamon keskuskeittiön patojen toimittamisesta täyteen toimintakuntoon saatettuna.
Keittiölaitetoimitukselle asetetut määrälliset, toiminnalliset sekä laadulliset vaatimukset on määritelty liitteissä. Liitteet tarjouspyynnön mukana excel-tiedostona.
Liite tulee olla tarjoajan toimesta täytettynä ja täydennettynä. Se tulee ladata ja palauttaa Excelmuodossa. Taulukoon ei saa lisätä, eikä siitä saa poistaa rivejä tai sarakkeita.
Tarjottavien tuotteiden tulee olla liitteissä kuvatun mukaisia.
Nykyisestä patarivistö 3 x 200 l padat, nyt uusitaan kaksi pataa. Vanhojen patojen irroittaminen, kuljetus ja hävittäminen kuuluu valitulle urakoitsijalle = vanhat padat urakoitsijan omaisuutta.
Nykyiset padat 40 l ja 60 litraa( dietin padat) poistetaan ja tilalle tulee uudet padat. Näiden jäähdytys verkostovedellä.
Laitteet ja kalusteet tulee toimittaa käyttökuntoon asennettuna, sisältäen LVIS-työt, tilaajan ilmoittamaan paikkaan. Haalaus sisältyy hintaan. Pata liitetään nykyiseen jäävesipankkiin (PIB160), jäävesiputket jäävesipankilta ovat olemassa. Toimittaja on vastuussa riittävästä jääveden virtaamasta uusille padoille, jotta jäähdytys tapahtuu pyydetyssä ajassa. Padat tulee sijoittaa nykyisille paikoille ja asemoida nykyisiin lattiakaivoihin. Kaikki tarvittavat liitännöistä, putkistomuutoksista ja lisälaitteista muodostuvat kustannukset täytyy sisältää tarjoukseen.
Liitteenä piirustukset olemassa olevasta tilanteesta. Urakoitsija tutustuu kohteeseen ja varmistuu vallitsevaan tilanteeseen.
Tarjous liitteineen tulee olla laadittu suomen kielellä.
Laitteiden tulee olla asennettuna toimintakunnossa paikoillaan viimeistään 30.06.2021.
Tarkemmin aikataulusta sovitaan valituksi tulleen toimittajan kanssa.
Filer (klikk på filnavn for å laste ned)
Tittel
Størrelse
338181_liitteet.zip
5,37 MB
Tarjouspyyntö.pdf
211 KB
Mercell Norge AS
Del av Mercell-gruppen, en av Europas ledende leverandører av elektroniske anbudsverktøy og informasjon mellom innkjøpere og leverandører i det profesjonelle markedet.
Våre hovedprodukter
Anbudsvarsling
Konkurrentovervåkning
Markedsanalyse
Skybaserte anbudsverktøy
Kurs for innkjøpere og leverandører
Mercell
Samarbeidspartnere
Etiske retningslinjer
Ledige stillinger
Kontorer
Anbudsarkiv
ISO 27001
Om oss
Referanser
Investor
Veiledninger og FAQ
Kontakt oss
Klikk her for å gå til support
+47 21 01 88 05
Mercell Norge AS
|
Askekroken 11
,
0277
OSLO
,
Norge
Privacy policy
|
Cookies
|
Vilkår & betingelser
|
Kontakt oss
|
Logg inn