KK- Tjenestekonsesjon - Brukerstyrt Personlig Assistanse (BPA)

Informācija

02 - Voluntary contract notice
21.12.2016 13:34 (GMT+02:00)
25.01.2017 13:00 (GMT+02:00)
18.01.2017 13:00 (GMT+02:00)

Pasūtītājs

Kristiansund kommune Kristiansund kommune
Asle Andrè Orseth Asle Andrè Orseth
Kaibakken 2
6509 KRISTIANSUND N
Norvēģija
945281871

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir beidzies.

Lai saņemtu informāciju par iepirkumiem e-pastā, piesakieties, spiežot uz "Saņemt iepirkumu informāciju" lapas lejasdaļā!

Formålet med tjenestekonsesjonen er å legge til rette for at brukere av BPA selv skal kunne velge hvilken leverandør de ønsker skal utføre tjenesten (fritt brukervalg). Samtidig skal ordningen bidra til å sikre at brukerne får den hjelp de har rett på etter helse- og omsorgstjenesteloven.

Brukere som velger å være selvstendige arbeidsgivere omfattes ikke av tjenestekonsesjonsordningen. En tjenestekonsesjonsordning er en forvaltningsmessig tildeling der oppdragsgiver stiller vilkår for å godkjenne leverandører. Oppdragsgivers krav må oppfylles gjennom hele avtaleperioden. Der oppdragsgiver er i tvil forbeholder han seg retten til å innhente dokumentasjon på at kravene fortsatt er oppfylt på et hvilket som helst tidspunkt gjennom avtaleperioden.

Ordningen fungerer slik at leverandører som oppfyller angitte tjenestekonsesjonsvilkår etter søknad gis rett til å tilby BPA til oppdragsgiver. Følgende gjelder for ordningen:

·         Enhver leverandør som oppfyller konsesjonsvilkårene og minimumskravene får sin søknad om konsesjon innvilget.

·         Kun de leverandører som får innvilget sin søknad om konsesjon vil kunne få levere tjenester til brukere hos oppdragsgiver.

·         En leverandør som har fått innvilget konsesjon vil kunne levere tjenester til de brukere som velger vedkommende leverandør (fitt brukervalg).

·         Det foreligger ingen kjøpsplikt for kommunene.

·         Det gjelder like vilkår for leverandørene både i prosessen frem mot og i selve tjenestekonsesjonsordningen.

Oppdragsgiver forbeholder seg retten til å ha hele eller deler av sin totale BPA ordning i egenregi. 

Det er pr dags dato én bruker som har vedtak om BPA og der dette skal gjøres av ekstern aktør. Det ser ut til at det kan bli ytterligere 2 brukere. Disse brukerne utgjør et ganske stort omfang, med opptil 170 timer i uka ved visse tilfeller.

Siden brukerne som vil ha behov for BPA er "tunge" brukere, vil det være nødvendig at leverandør kan tilby assistenter med utdanning som helsefagarbeidere og/eller miljøterapeuter.

Iepirkuma dokumentācija

Vēlaties saņemt visaptverošu Jūs interesējošās nozares aktuālo iepirkumu informāciju?

Piesakieties Mercell un saņemiet paziņojumus par jaunākajiem iepirkumiem sev svarīgajās nozarēs 7 dienas bez maksas!

SIA Mercell Latvia

Daļa no Mercell grupas – viens no vadošajiem e-iepirkumu platformu un iepirkumu informācijas piegādātājiem Eiropā.

Par uzņēmumu

Par mums
Kontakti

Sazinaties ar mums

Spiediet šeit, lai dotos uz atbalsta lapu

+371 22720771
SIA Mercell Latvia | Dzirnavu iela 37-43, LV-1010 Rīga, Latvija