Energia-, diatermia- ja savuimulaitteet tarvikkeineen DPS

Informācija

Slēgts konkurss
03.10.2024 11:02 (GMT+03:00)
31.12.2028 12:00 (GMT+02:00)

Pasūtītājs

Sansia Oy Sansia Oy
Petra Laukkanen Petra Laukkanen
PL 2000
70601 Kuopio
Somija
2364760-8

Lai saņemtu informāciju par iepirkumiem e-pastā, piesakieties, spiežot uz "Saņemt iepirkumu informāciju" lapas lejasdaļā!

Sansia Oy perustaa dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) Pohjois-Savon, Etelä-Savon sekä Pohjois-Karjalan hyvinvointialueille, jonka kohteena ovat Energia-, diatermia- ja savuimulaitteet tarvikkeineen ja huoltopalveluineen. Dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisissä kilpailutuksissa tarkennetaan kilpailutettavat tuotteet sekä käyttöpaikat hyvinvointialueella.

Sansia Oy hyväksyy järjestelmään kaikki osallistumishakemuksen jättäneet hakijat, jotka täyttävät tarjoajille asetetut soveltuvuusvaatimukset.

Hankinnat tehdään dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä erillisillä tarjouspyynnöillä. Dynaaminen hankintajärjestelmä päättyy 31.12.2028.

Dynaamisen hankintajärjestelmän perustamisvaiheessa osallistumishakemuksen jättämiselle on varattu vähintään 30 päivää siitä päivästä, jona hankintailmoitus on lähetetty julkaistavaksi. Perustamisvaiheen aikana ei voida tehdä dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisiä kilpailutuksia. Hankintavaiheeseen siirrytään marraskuussa 2024 ja sisäiset kilpailutukset pyritään tämän jälkeen käynnistämään mahdollisimman pian.

Dynaamisella hankintajärjestelmällä on tarkoitus hankkia Energia-, diatermia- ja savuimulaitteita ja niihin liittyviä tarvikkeita sekä perusterveydenhuollon että erikoissairaanhoidon tarpeisiin.

Dynaamisen hankintajärjestelmän sisäiset kilpailutukset toteutetaan kolmen osa-alueen sisällä:

1) Laitteet, perusterveydenhuolto

2) Laitteet, erikoissairaanhoito

3) Tarvikkeet

Ehdokas voi jättää osallistumishakemuksensa koskien yhtä tai useampaa osa-aluetta.

Kilpailutettavat tuotteet, tuotteille asetettavat vähimmäisvaatimukset ja muut hankinnan kohteeseen liittyvät vähimmäisvaatimukset ja muut ehdot sekä tilaajat määritellään aina erikseen jokaisessa hankintajärjestelmän sisäisessä tarjouspyynnössä.

Järjestelmään voi hakeutua toimittajaksi koko järjestelmän voimassaoloajan. Järjestelmään hakeutuminen ei tarkoita suoraan osallistumista kilpailutettaviin hankintoihin, vaan tarjoajan tulee hyväksymisen jälkeen erikseen jättää tarjous avattaviin kilpailutuksiin. Hankintasopimuskohtaiset vaatimukset, kuvaukset ja muut asiakirjat ovat nähtävillä kilpailutuksen avaushetkellä dynaamiseen järjestelmään hyväksytyille toimijoille. Voimassa oleviin sopimuksiin eli jo kilpailutettuihin hankintoihin ei voi jättää tarjousta ennen kuin kilpailutus avataan uudelleen.

Vēlaties saņemt visaptverošu Jūs interesējošās nozares aktuālo iepirkumu informāciju?

Piesakieties Mercell un saņemiet paziņojumus par jaunākajiem iepirkumiem sev svarīgajās nozarēs 7 dienas bez maksas!

SIA Mercell Latvia

Daļa no Mercell grupas – viens no vadošajiem e-iepirkumu platformu un iepirkumu informācijas piegādātājiem Eiropā.

Par uzņēmumu

Par mums
Kontakti

Sazinaties ar mums

Spiediet šeit, lai dotos uz atbalsta lapu

+371 22720771
SIA Mercell Latvia | Dzirnavu iela 37-43, LV-1010 Rīga, Latvija