Utvikling av nasjonale prøver i lesing

Information

03 - Meddelande Om Tilldelning Av Kontrakt
Ej tillämpligt
2016-09-01 11:13 (GMT+02:00)

Inköpare

Utdanningsdirektoratet Utdanningsdirektoratet
Mads Aure Mads Aure
Schweigaardsgate 15b
0135 OSLO
Norge
970018131

Kort beskrivning

Nasjonale prøver har blitt gjennomført siden 2004 og gjennomføres årlig av omtrent 180 000 elever på 5., 8. og 9. trinn. Formålet med prøvene er å vurdere og utvikle elevenes ferdigheter i regning, lesing og engelsk. Alle nivåer fra lærer til nasjonale myndigheter bruker resultatene fra nasjonale prøver til kvalitetsutviklingen av grunnopplæringen. Resultatene kan i visse tilfelles også brukes til forskning.

Kunnskapsdepartementet har gitt Utdanningsdirektoratet ansvaret for å forvalte prøvesystemet i Norge. Direktoratet inngår oppdragsavtaler om utvikling av prøver med materiell med fagmiljøer med prøvefaglig kompetanse ved nasjonale sentre og universitets- og høgskolemiljøer.


Mercell Commerce

Del av Mercellgruppen, en av Europas ledande leverantörer av elektroniska upphandlings- och anbudssystem på den professionella marknaden.
Mercell Commerce | Klara Södra kyrkogata 1, 11152 Stockholm, Sverige