Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir beidzies.
Försvarsmakten använder sig idag av en kontrolltornslösning för produktionstransporter då man har behov av effektiva interna och externa transportflöden. Denna lösning har fungerat bra varför Försvarsmakten nu utökar konceptet till att även omfatta specialtransporter.
Försvarsmakten har behov i varierande omfattning av nationella och internationella produktionstransporter. Transporterna omfattar såväl paket- stycke/parti som specialtransporter på väg och järnväg.
En beräknad ekonomisk uppskattning av omsättning av produktionstransporterna är ca 61 MKR/år. När det gäller verksamheten hänvisas till bilaga 4, Verksamhetsbeskrivning Produktionstransporter”.
Piesakieties Mercell un saņemiet paziņojumus par jaunākajiem iepirkumiem sev svarīgajās nozarēs 7 dienas bez maksas!