25/01350 Væskehåndteringsrobot

Informācija

eForm 16 Contract notice — standard regime
Atklāts konkurss
22.10.2025 12:11 (GMT+03:00)
03.11.2025 13:00 (GMT+02:00)
27.10.2025 13:00 (GMT+02:00)

Pasūtītājs

Havforskningsinstituttet Havforskningsinstituttet
Unn Myklebost Unn Myklebost
Postboks 1870 Nordnes
5817 BERGEN
Norvēģija
971349077

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir beidzies.

Lai saņemtu informāciju par iepirkumiem e-pastā, piesakieties, spiežot uz "Saņemt iepirkumu informāciju" lapas lejasdaļā!

Havforskningsinstituttet skal investere i et nytt system for prøvepreparering for å oppnå en mer effektiv, automatisert og forbedret prøvepreparering for analyse av miljøgifter og næringsstoffer. Over 1000 prøver analyseres hvert år. For tiden benytter vi ulike manuelle og automatiserte systemer, som QuEChERS med dispersiv SPE, ASPEC med SPE-kolonner og kromatografisk rensing ved bruk av GO-HT-systemet. Bruk av µSPE-rensing har vist seg å gi bedre og mer effektiv rensing, og vi vil investere i et nytt væskehåndteringssystem med sprøyter, som er nødvendig for bruk av µSPE-kolonner.
Systemet skal være et frittstående benkrobot-system inkludert spesialtilpasset avtrekkshette, som kan kobles til eksisterende avtrekks-/ventilasjonssystemer. Maksimal lengde for hele systemet, inkludert hette/skap, skal være 200 cm. Systemet skal inkludere væskesprøyteverktøy med evne til å pipettere væske i området 1–1000 µl ved bruk av sprøyter. Robotens design skal muliggjøre automatisk bytte mellom ulike sprøyter i en metode uten behov for manuell inngripen. Moduler for håndtering av større løsemiddelvolum bør være inkludert.

 Systemet skal inkludere alle nødvendige verktøy for µSPE-rensing og kunne benytte et bredt spekter av kolonner, og et bredt utvalg av fastfase. Det skal også inkludere vaskestasjoner, brett-holdere og brett som er nødvendige for at rensede prøver kan oppbevares ved 4 °C over natten. Etter rensing skal prøvene kunne oppbevares i 1,5 ml GC/LC-glass. Systemet bør også kunne brukes til å forberede kalibreringsstandarder og til prøvefortynning. Programvare som kreves for å operere roboten skal være inkludert

Vēlaties saņemt visaptverošu Jūs interesējošās nozares aktuālo iepirkumu informāciju?

Piesakieties Mercell un saņemiet paziņojumus par jaunākajiem iepirkumiem sev svarīgajās nozarēs 7 dienas bez maksas!

SIA Mercell Latvia

Daļa no Mercell grupas – viens no vadošajiem e-iepirkumu platformu un iepirkumu informācijas piegādātājiem Eiropā.

Par uzņēmumu

Par mums
Kontakti

Sazinaties ar mums

Spiediet šeit, lai dotos uz atbalsta lapu

+371 22720771
SIA Mercell Latvia | Dzirnavu iela 37-43, LV-1010 Rīga, Latvija