Huuhtelulaitteet ja laitekohtaiset tarvikkeet

Informācija

Slēgts konkurss
31.10.2024 11:39 (GMT+02:00)

Pasūtītājs

Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
HUS yhtymä, Hankinnat, Anestesia ja tehohoito
Uutistie 5 (PL 441, 00029 HUS)
01770 Vantaa
Somija

Lai saņemtu informāciju par iepirkumiem e-pastā, piesakieties, spiežot uz "Saņemt iepirkumu informāciju" lapas lejasdaļā!

HUS-yhtymä pyytää tarjouksia tähystystoimenpiteissä käytettävistä nestettä lämmittävistä huuhtelulaitteista sekä käyttöön kuuluvista laitekohtaisista tarvikkeista. Tähystystoimenpiteellä tarkoitetaan mm. laparoskopiaa ja hysteroskopiaa.

Kyseessä on kokonaishankinta eli hankintaa ei ole jaettu osiin.

Kilpailutettava kokonaisuus muodostuu seuraavista osista:

- Nesteen lämmittävä huuhtelulaite yhdelle huuhtelupussille

- Laitteen käyttöön kuuluvat laitesidonnaiset tarvikkeet eri toimenpiteet huomioiden

Kilpailutettavan kokonaisuuden molempia osia on tarjottava.

Tavoitteena on kilpailutuksen avulla saada valikoimiin turvalliset ja toimintavarmat laitteet. Tavoitteena on myös että laitteiden ja laitesidonnaisten tarvikkeiden toimitusvarmuus on hyvä ja niitä on saatavilla, kun niitä tarvitaan.

Hankintayksikkö valitsee hankinnan kohteelle tarjoajien sijoitusjärjestyksessä kaksi sopimustoimittajaa.

Mikäli hyväksyttyjä tarjouksia ei saada edellä mainittua määrää, voi hankintayksikkö valita kaikki hyväksytyt tarjoukset.

Hankinnasta tehdään hankintasopimus, jonka perusteella hankintayksikkö hankkii vaatimuksien mukaiset huuhtelulaitteet. Lisäksi laitesidonnaisten tarvikkeiden osalta tehdään hankintasopimus. Sopimukset ovat voimassa määräaikaisena neljä (4) vuotta, minkä jälkeen ne on voimassa toistaiseksi.

Sopimuskaudella voidaan lisäksi hankkia hankinnan ennakoidun arvon mukaisesti sopimuksen kohteena oleviin tuoteryhmiin kuuluvia tuotteita, joita ei ole yksilöity tuoteliitteessä (ks. hankintasopimusluonnos).

Hankinnat tehdään tarvekohtaisesti eikä hankintayksikkö sitoudu tilausmäärään.

Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo on yhteensä noin 400 000-480 000 €/ 48kk (alv 0 %). Kyse on arviosta, eikä hankintayksikkö sitoudu ilmoitettuihin euromääriin ja tarjouspyynnössä ilmoitettuihin, toteutuneisiin kulutusmääriin. Lopulliset tilausmäärät voivat olla ilmoitettua suurempia tai pienempiä.

Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.

Vēlaties saņemt visaptverošu Jūs interesējošās nozares aktuālo iepirkumu informāciju?

Piesakieties Mercell un saņemiet paziņojumus par jaunākajiem iepirkumiem sev svarīgajās nozarēs 7 dienas bez maksas!

SIA Mercell Latvia

Daļa no Mercell grupas – viens no vadošajiem e-iepirkumu platformu un iepirkumu informācijas piegādātājiem Eiropā.

Par uzņēmumu

Par mums
Kontakti

Sazinaties ar mums

Spiediet šeit, lai dotos uz atbalsta lapu

+371 22720771
SIA Mercell Latvia | Dzirnavu iela 37-43, LV-1010 Rīga, Latvija