Feje/sugemaskine - Feje/sugemaskine

Information

Öppet förfarande
2014-06-11 16:13 (GMT+02:00)
2014-07-04 12:00 (GMT+02:00)

Inköpare

Slagelse Kommune Slagelse Kommune
Louise Frændemark
Rådhuspladsen 11
4200 Slagelse
Danmark

Anbudsfristen har passerat.

Kort beskrivning

Slagelse Kommunes Entreprenørservice ønsker tilbud på feje/sugemaskine.

Maskinen skal køre på Slagelse Kommunes veje, stier samt torve/pladser, hvor jord/grus, blade og mindre affald fejes sammen og suges op.

Endvidere skal maskinen køre i parkeringskældre, samt på brostens/chaussèstensbelægninger hvor sugestyrken skal kunne reguleres for ikke at suge fugemateriale op.

Maskinen skal derfor være af en beskaffenhed der egner sig til kørsel i trafikken på de danske veje.

I forbindelse med indkøbet skal brugt feje/sugemaskine indgå i handlen, der vil i forbindelse med udbudsforretningen være mulighed for at besigtige den brugte maskine.

Udbuddet gennemføres elektronisk via kommunens internetbaserede eSourcing system

CTM, EU-supply.

Mercell Commerce

Del av Mercellgruppen, en av Europas ledande leverantörer av elektroniska upphandlings- och anbudssystem på den professionella marknaden.

+46 13 39 00 32 0
Mercell Commerce | Klara Södra kyrkogata 1, 11152 Stockholm, Sverige