DNA:n eristyslaitteistot kulutustavaroineen ja palveluineen

Information

Open procedure
25.06.2024 12:07 (GMT+02:00)
09.08.2024 11:00 (GMT+02:00)

Buyer

Keskusrikospoliisi Keskusrikospoliisi
Keskusrikospoliisi
PL 285
01301 Vantaa
Finland
0245434-8

Closing date has passed.

Short description

Hankinnan kohteena on kaksi (2) DNA:n eristyslaitteistoa ja niiden toimittaminen sekä asentaminen Asiakkaan tiloihin. Hankinnan kohteeseen kuuluu myös toimitettujen laitteistojen ylläpito sekä laitteistojen käyttökoulutus. Lisäksi hankinnan kohteeseen kuuluu laitteistojen käytössä tarvittavat kulutustavarat ja niiden toimittaminen, raportointi sekä asiakaspalvelu.

Hankintaan sisältyy optiona enintään kahden (2) laitteiston hankinta ja niiden toimittaminen sekä asentaminen Asiakkaan tiloihin. Selvyyden vuoksi todetaan, että Asiakas voi hankkia myös laitteistoon kuuluvan laitteen. Asiakas ilmoittaa option käytöstä Toimittajalle kirjallisesti viimeistään kolmen (3) vuoden kuluttua toimitussopimuksen voimaantulosta. Optioiden käyttö on yksin Asiakkaan harkinnassa. Optiona hankittavat laitteistot lisätään ylläpitosopimuksen piiriin.

SOPIMUSKAUSI

Toimitussopimus tulee voimaan, kun se on allekirjoitettu. Toimitussopimuksen voimassaolo päättyy, kun laitteisto ja sen asennus sekä käyttökoulutus on hyväksytty liitteen 7 Toimitussopimus ehtojen mukaisesti ja sopijapuolet ovat täyttäneet kaikki sopimusvelvoitteensa.

Ylläpitosopimus tulee voimaan, kun se on allekirjoitettu. Ylläpitosopimus allekirjoitetaan viimeistään, kun laitteisto ja laitteiston asennus sekä käyttökoulutus on hyväksytty toimitussopimuksen mukaisesti. Ylläpitosopimus on voimassa toistaiseksi.

Hansel Oy toimii kilpailutuksessa konsultatiivisessa roolissa.

Files (click "Show interest" to get access)

Name Size
DNA eristyslaitteistot kulutustavaroineen ja palveluineen.zip 1,52 MB
DNA eristyslaitteistot kulutustavaroineen ja palveluineen.pdf 538 KB

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.

Contact us

Write to us

+47 21 01 88 00