Applikasjonsforvaltning av transaksjons- og posisjonsrapporteringssystem Trinn 2

Information

01-06-2026 08:15 (GMT+02:00)
24-08-2026 13:00 (GMT+02:00)
17-08-2026 13:00 (GMT+02:00)
Nej
Nej

Indkøber

Finanstilsynet Finanstilsynet
Andrew Colling Andrew Colling
Revierstredet 3
0151 OSLO
Norge
840747972

Kort beskrivelse

Denne anskaffelsen omfatter videreutvikling og applikasjonsdrift av rapporteringsløsninger innen verdipapirområdet, og utveksling av data med den europeiske tilsynsmyndighet for verdipapir (European Securities Market Authority/ESMA) samt andre EØS-land.
Rapporteringsforpliktelser knyttet til disse systemene er regulert i verdipapirhandelloven, som inkorporerer MiFIR((EU) nr. 600/2014) artikkel 26.
Per i dag er det etablert tre rapporteringssystemer som omfattes av anskaffelsen: transaksjonsrapportering (TRS), alarmsystemet Skadi og rapportering av posisjoner i varederivater (CPRS).
Avtalen skal dekke tre hovedområder:
  • applikasjonsdrift, inkludert oppgraderinger og teknisk brukerstøtte for systemene
  • videreutvikling og modernisering, inkludert teknisk arkitekturkompetanse
  • opplæring og kompetanseoverføring til oppdragsgivers ansatte

Dette er tilbudsfasen af en 2 trins opgave, hvor du kan finde informationer om prækalifikationen og evt. filer på dette link: Applikasjonsforvaltning av transaksjons- og posisjonsrapporteringssystem

Mercell A/S

En del af Mercell, en af Europas ledende aktører inden for formidling af information mellem indkøber og leverandør på det professionelle marked. CVR nr. 25698851

+45 63 13 37 00
Mercell A/S | B!NGS
Vesterbrogade 149
, 1620 København V, Danmark