Innkjøp av bevegelige spot Hjertnes kulturhus

Information

eForm 16 Contract notice — standard regime
Open procedure
20.11.2025 08:02 (GMT+01:00)
05.12.2025 09:00 (GMT+01:00)
28.11.2025 12:00 (GMT+01:00)
No
No

Buyer

Sandefjord Kommune Sandefjord Kommune
Kim Kristian Sandve Kim Kristian Sandve
Sandefjordsveien 3
postboks 2025

3208 SANDEFJORD
Norway
916882807

Closing date has passed.

Short description

Hjertnes kulturhus planlegger å anskaffe led spotter til bruk i SAL1 Hjertnes kulturhus. Det skal kjøpes inn både motlys/effekt lamper og lamper til bruk i front.

Anskaffelsens formål er å investere i enheter med lavt støynivå som sikrer fleksibilitet i bruk også på arrangementer som er sensitive for støy. Spottene til motlys vil i utgangspunktet henge i trekk inne på scenen og vil være en del av salens faste motlysrigg i kombinasjon med 23 stk. JB A8.Spottene til bruk i front vil henge fordelt på salens salsbru og eget motorisert trekk i salen.
Vi tar utgangspunkt i at lystrekkene på scenen henger i en høyde på 7-8 meter og med en scenestørrelse på 20 meter bredde og 11 meter dybde. Avstand fra motorisert trekk i salen til scenen er ca. 12meter.

Hva skal lampene brukes til?
MOTLYS/EFFEKT:
Skal brukes som motlys/effektlys på scenen.
Skal henge på trekk inne på scenen og skal fungere som motlys/effektlamper

FRONTLYS:
Skal brukes som frontlys
Skal henge på trekk i salen og salsbru

Hvor mange lamper
Det skal kjøpes inn 10 stk spotter til motlys/effekt på scenen
Det skal kjøpes inn 10 stk spotter til bruk i front

Ved budsjettmessig dekning kan det være aktuelt å kjøpe flere lamper. Det er derfor åpnet for å prise inn ekstra lamper som opsjoner i konkurransen.

Levering:
Det er viktig at det på tilbudsskjema oppgis estimert leveringstid, hvor lang tid det vil gå før valgt produkt leveres Hjertnes Kulturhus i Sandefjord. Kulturhuset ønsker levering snarest mulig

Budsjett:
Det er satt av inntil 2 000 000kr til anskaffelsen

Files (click "Show interest" to get access)

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.