Udbud af Rammeaftale vedrørende levering af låseservice til Hillerød Kommune

Information

eForm 16 Contract notice — standard regime
Open procedure
18.11.2025 12:32 (GMT+01:00)
25.11.2025 23:59 (GMT+01:00)
No
No

Buyer

Hillerød Kommune Hillerød Kommune
Indkøb Indkøb
Christoffer Aarslew-Jensen Christoffer Aarslew-Jensen
Trollesmindealle 27
3400 Hillerød
Denmark
29189366

Closing date has passed.

Short description

Udbuddet omhandler levering af låseservice til Hillerød Kommune.

I Hillerød Kommune anvendes primært mekaniske låse fra Ruko og Abus. Derudover anvendes Hillerød Kommune elektroniske låseenheder og komponenter fra SALTO Systems.Aftalen er primært rettet mod håndtering af løbende driftsopgaver. Ved større projektopgaver eller ved byggeprojekter, må det forventes, at Ordregiver også indhenter tilbud fra konkurrerende leverandører.

Bemærk at der I bilag 1 – Kravspecifikation er indsat krav om, at den vindende Leverandøren har og i Aftaleperioden opretholder, en status som autoriseret Assa Abloy, Ruko og Abus forhandler. Derudover er det et krav om, at den vindende tilbudsgiver til enhver tid skal have mindst to ansatte, der har gennemført ekstern træning i SALTO låsesystemer. Kravene skyldes at disse systemer i dag anvendes på Hillerød Kommunes matrikler og der er et ønske om, at sikre en ensartet håndtering af adgangskontrol på tværs af både matrikler og i Hillerød Kommune som helhed.

Files (click "Show interest" to get access)

Name Size
Bilag 1 - Kravspecifikation - Final.pdf 161 KB
Bilag 2 - Tilbudsliste - Final.xlsx 30 KB
Bilag 3 - Underleverandøroversigt - Final.DOCX 54 KB
Bilag 4 - Konsortieerklæring - Final.DOCX 55 KB
Bilag 5 - Støtteerklæring - Final.DOCX 61 KB
Dokument C - Referenceark - Teknisk og faglig formåen.xlsx 13 KB
Rammeaftale - Udbud af låseservice - Final.pdf 512 KB
Skema A - Tro- og loveerklæring i relation til Rusland.docx 35 KB
Udbudsbetingelser_Låseservice - Final.pdf 384 KB
Dokument B - Ruko - ASSA ABLOY - Listepris 2025.xlsx 2,75 MB
Dokument A - Abus - Listepris 2024.pdf 9,72 MB

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.