Klimaundersøkelse Trondheim - Klimaløftene 2024-2026

Information

eForm N16VOL-CN Norwegian national Contract or concession award notice
01.09.2026 09:01 (GMT+02:00)
25.09.2026 14:00 (GMT+02:00)
21.09.2026 14:00 (GMT+02:00)
21.09.2026 14:00 (GMT+02:00)
No

Buyer

Trondheim kommune Trondheim kommune
Tore E. Dahl Tore E. Dahl
Erling Skakkes gate 14
Postboks 2399 Torgarden

7004 TRONDHEIM
Norwegen
942110464

Short description

1 Generelt om oppdraget
Trondheim kommune, heretter kalt oppdragsgiver, innbyr til åpen tilbudskonkurranse for å anskaffe "Klimaundersøkelse Trondheim - Klimaløftene 2024-2030".

Konkurransen kunngjøres i DOFFIN, se www.doffin.no, gjennom oppdragsgiverens konkurransegjennomføringsverktøy (KGV) Mercell. Konkurransen gjennomføres i henhold til lov om offentlige anskaffelser av 17. juni 2016 nr. 73 (LOA) og forskrift om offentlige anskaffelser av 18. august 2016 nr. 974 (FOA). For denne anskaffelsen gjelder forskriftens del I og de føringer gitt i dette dokumentet.

2 Bakgrunn
Trondheim kommune har behov for å knytte til seg en leverandør som kan gjennomføre en årlig oppfølgingsundersøkelse blant et representativt utvalg av Trondheims befolkning over 15 år. Utvalget skal ha minimum 1000 respondenter og skal være representativt med tanke på kjønn, alder, utdanningsnivå og bosted/bydel. Undersøkelsen skal gi innsikt i innbyggernes holdninger og selvrapporterte adferd knyttet til kommunens gjeldende kommunedelplan for energi og klima, "Klimaløftene" (vedlegg 1).

Undersøkelsen blir den niende i rekken av årlige undersøkelser, og flere av spørsmålene er beholdt. Det er avgjørende for kommunen at metodikken muliggjør sammenligning av data over tid for å identifisere viktige utviklingstrekk. I 2024/2025 ble strukturen på undersøkelsen og flere av spørsmålene endret for å samsvare med ny vedtatt energi- og klimaplan, samtidig som metoden ble endret fra telefonintervju til web-panel. Gjeldende spørsmålsbatteri er vedlagt (vedlegg 2).

Resultatene skal bidra til å gi innsikt i innbyggernes forståelse av - og forhold til - klimatiltak, og vil inngå som beslutningsgrunnlag for kommunens videre klimaarbeid. Undersøkelsen skal også bidra til en bedre målgruppeforståelse (utdype våre personas) og supplere kunnskapsgrunnlaget for mer treffsikker klimakommunikasjon.

Mercell Germany

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.
Mercell Germany | Askekroken 11, 0277 OSLO, Norwegen