25/02644 Anskaffelse av Ultra-High-Performance Liquid Chromatograpgy Tandem Mass Spectrometry - FHI

Information

eForm 16 Contract notice — standard regime
Offenes Verfahren
14.10.2025 08:16 (GMT+02:00)
14.11.2025 12:00 (GMT+01:00)
05.11.2025 12:00 (GMT+01:00)
No
No

Buyer

Norsk Helsenett SF Norsk Helsenett SF
Kirsten Heitmann Kirsten Heitmann
Abels gate 9
Postboks 6123, 7435 TRONDHEIM

7030 TRONDHEIM
Norwegen
994598759

Closing date has passed.

Short description

Folkehelseinstituttet (FHI) skal kjøpe ett nytt Ultra-High-Performance Liquid Chromatography Tandem Mass Spectrometry (UHPLC-MS/MS) instrument.

Kunden har opsjon på kjøp av ytterligere 1-2 instrumenter med samme spesifikasjoner og til samme betingelser. Opsjonen må utløses innen 4 år fra signering av avtalen.

Instrumentet skal brukes til å identifisere og kvantifisere spormengder av forskjellige organiske miljøforurensinger i ulike matrikser. For å måle de aktuelle stoffene benyttes analyseinstrumenter av typen væskekromatografi (LC) koplet til et massespektrometer (MS/MS). Miljøforurensingene foreligger i veldig lave konsentrasjoner i prøvene og vi har derfor behov for state-of-the-art instrumentering (UHPLC-MS/MS) som har følsomhet i det lave nanogramområdet og er robuste nok til å kunne analysere et stort antall prøver for en stor bredde av organiske miljøforurensinger. For å kunne utføre det store antallet analyser FHI ønsker, er det viktig at instrumentet har høy garantert oppetid, har en effektiv og fleksibel programvare, og at det tilbys gode servicevilkår.
 

Mercell Germany

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.

Contact us

Write to us

+47 21 01 88 60
Mercell Germany | Askekroken 11, 0277 OSLO, Norwegen