Helautomatisk PCR system for påvisning av CT/NG til Helse Førde HF

Information

eForm 16 Contract notice — standard regime
Offenes Verfahren
18.06.2025 09:31 (GMT+02:00)
05.09.2025 12:00 (GMT+02:00)
29.08.2025 12:00 (GMT+02:00)
No
No

Buyer

SYKEHUSINNKJØP HF SYKEHUSINNKJØP HF
Miriam Sophie Jaunsen Torheim Miriam Sophie Jaunsen Torheim
Postboks 40
Tollbugata 7

9811 VADSØ
Norwegen
916879067

Closing date has passed.

Short description

Det skal anskaffes 1 stk. instrument til Mikrobiologisk avdeling ved Førde sentralsjukehus som skal brukes til PCR-basert amplifisering og detektering av nukleinsyrer med hybridiseringsprober. Instrumentet skal brukes til diagnostikk for påvisning av patogene bakteriene Chlamydia trachomatis (klamydia) og Neisseria gonorrhoeae (gonoré), kalt CT/NG. Instrumentet vil også fungere som backup for luftveispatogene bakterier og virus. Det skal også inngås en rammeavtale på instrumentavhengig forbruksmateriell.

CT/NG er storvolumsanalyse som må videreføres på en automatisert, modulbasert, fullintegrert kommersiell plattform. I denne plattformen er pipetteringsroboter, ekstraktorer og PCR-instrumenter knyttet sammen med en mellomvare som sikrer kommunikasjon og overføring av prøvedata mellom instrumentene i systemet, samt toveiskommunikasjon med laboratoriedatasystemet.

Vi viser for øvrig til Bilag 1 Prisskjema og Bilag 2 – Kravspesifikasjon for mer detaljert informasjon.
På grunn av ferie blir det ikke svart på spørsmål i uke 30, 31, 32 og 33.

Mercell Germany

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.

Contact us

Write to us

+47 21 01 88 60
Mercell Germany | Askekroken 11, 0277 OSLO, Norwegen