77230 RH Uttakssentraler Delkontrakt 1 og 2

Information

eForm 16 Contract notice — standard regime
Open procedure
5/13/2025 9:37 AM (GMT+02:00)
5/26/2025 9:00 AM (GMT+02:00)
5/5/2025 12:00 PM (GMT+02:00)

Buyer

Oslo Universitetssykehus HF (hovedenhet) Oslo Universitetssykehus HF (hovedenhet)
Even Enggrav Even Enggrav
Postboks 4956 Nydalen
0424 OSLO
Norway
993467049

Closing date has passed.

Short description

Oppdragsgiver inviterer til konkurranse for anskaffelse av rammeavtaler på uttakssentraler til bruk i OUS.
OUS v/Rikshospitalet skal skifte ut foreldete uttakssentraler på operasjonsrom, undersøkelsesrom, poliklinikker og intensivavdelinger, med en ny og moderne løsning for å sikre optimal drift og funksjonalitet. Rikshospitalet har nærmere 134 uttakssentraler på de tre operasjonsgangene og andre spesialrom. I denne beregningen er en dobbel uttakssentral (en «duo» uttakssentral) som oftest brukes i anestesisammenheng, regnet som to uttakssentraler.
I tillegg kommer uttakssentraler for intensivdrift. Her regner vi med 42 intensivplasser. Disse rommene har liten plass og det er flere sengeplasser side om side. Det er liten plass rundt pasientplassene. Det benyttes en «bridge løsning» for uttakssentral i dag. Dette er en skinne/bom som går på tvers av rommet og hvor uttakssentralene kommer ned fra denne. Dette er plassbesparende. Det er ønskelig å benytte samme løsning i fremtiden. Det er behov for en uttakssentral på høyre og en på venstre side av pasienten. Dette blir da totalt 84 stk. uttakssentraler til intensiv drift. Totalt er det estimert et behov for 218 uttakssentraler. De fleste av dagens uttakssentraler er av typen Kreuzer fra 1999. På grunn av omfanget og ulik bruk, så finner vi det hensiktsmessig å dele denne konkurransen i to delkontrakter: Delkontrakt 1: Uttakssentral for operasjon og Delkontrakt 2: Uttakssentral for Intensivavdeling.

Konkurransdokumentene er lastet opp i fanbladet for den respektive delkontrakt 1 og 2.

Lots

In order to participate in one or more of the listed lots, click on the lot itself. On the specific lot you can show your interest and continue the tender proces.

Files (click "Show interest" to get access)

Name Size
Konkurransegrunnlag for rammeavtale 77230 RH Uttakssentraler Delkontrakt 1 og 2.pdf 433 KB
Vedlegg 00 Innholdsfortegnelse.xlsx 21 KB
Vedlegg 01 Tilbudsbrev.docx 32 KB
Vedlegg 05 Avtaledokument uten forbruksvarer.docx 155 KB
Vedlegg 05 Bilag 3 OUS Serviceavtale MTU med vedlegg.pdf 326 KB
Vedlegg 05 Bilag 5 Endringsprotokoll.docx 28 KB
Vedlegg 05 Bilag 7 Etisk handel.docx 42 KB
Vedlegg 05 Bilag 10 Kompetansekrav.pdf 147 KB
Vedlegg 06 Forhold unntatt offentlighet.docx 30 KB
Vedlegg 07 Forpliktelseserklæring.docx 48 KB
Vedlegg 08 Morselskapserklæring.docx 32 KB
Vedlegg 09 Overtagelsesprotokoll uten prøvedrift.docx 52 KB
Vedlegg 12 Egenerklæring om russisk involvering.docx 63 KB
Vedlegg 14 Taushetserklæring.docx 74 KB
Vedlegg 15 Bilag 11 Egenerklæring om virksomheten bidrar til opprettholdelse av Israels ulovlige okkupasjon.docx 67 KB

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.